Wersja twojej przeglądarki jest przestarzała. Zalecamy zaktualizowanie przeglądarki do najnowszej wersji.

Masz pytania? Przeglądnij tutaj te najczęściej zadawane.

Nie znalazłeś odpowiedzi? Zadaj pytanie korzystając z formularza:

Pola oznaczone * są wymagane.

Podjąłeś decyzję? Formularz zamówienia znajdziesz →tutaj.

Chcesz wypróbować metody? Zapisz się na darmowe sygnały inwestycyjne, lub śledź nas na Twitterze:


Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.


Udostępnij:Darmowy Kurs

Darmowy Kurs Inwestowania

Kurs przeznaczony jest dla Wszystkich:

  • Inwestorzy początkujący znajdą tu absolutnie konieczny elementarz a także niepospolite metody inwestycyjne gotowe do zastosowania w praktyce;
  • Kandydatom na nasze Kursy płatne umożliwi zweryfikowanie i ewentualne uzupełnienie wiedzy do poziomu średniego zaawansowania;
  • Inwestorom zaawansowanym pozwoli usystematyzować wiedzę ale taż dostarczy informacje, o które trudno w literaturze czy internecie.

Kurs ma strukturę otwartą - dopóki starczy tematów nie przewidujemy jego zakończenia.

Technicznie, kolejne lekcje to posty bloga, dlatego jeśli jesteś tu po raz pierwszy, warto rozpocząć od pierwszego postu.

I jeszcze jedno, zamieszczony pod każdą lekcją skrypt umożliwia zadawanie pytań i zostawianie komentarzy, do czego gorąco zachęcamy.


* W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji - sprawdź naszą politykę prywatności.


Uwaga! Nie chcesz przegapić kolejnej lekcji?

Wyślij nam swój E-mail!

Otrzymasz całkowicie za darmo i zupełnie niezobowiązująco:

link do każdej nowej lekcji prosto do Twojej skrzynki pocztowej natychmiast po jej opublikowaniu;

w pierwszym mailu linki do wszystkich dotychczasowych lekcji oraz obszerna instrukcja;

jako prezent: Kurs ABC Rynku Forex i CFD - ponad 50 codziennych lekcji od Początkującego do Eksperta!

Pola oznaczone * są wymagane.

13. Zarządzanie kapitałem

Opublikowany 2015/02/08

Zarządzanie kapitałemZarządzanie kapitałemKażdy Inwestor dąży do tego, aby systematycznie pomnażać kapitał przeznaczony na inwestycje, ale jednocześnie nie chce wystawiać go na nadmierne ryzyko. Techniki służące pogodzeniu tych dwóch nieco przeciwstawnych celów składają się na dziedzinę określaną jako zarządzanie kapitałem.

Przeczytaj pozostałą część wpisu »

12. VIX - indeks strachu

Opublikowany 2014/08/24

VIX - indeks strachuVIX - indeks strachuW okresach hossy stuprocentowo inwestujemy w akcje. W okresach bessy wycofujemy się z akcji i całość środków trzymamy w gotówce, lub jej najpłynniejszych ekwiwalentach. Na giełdzie jest więc czas kupowania i czas sprzedawania. Od lat najzdolniejsi analitycy giełdowi pracują nad metodami, które pozwoliłyby im przewidzieć z wyprzedzeniem punkty zwrotne rynku.

Przeczytaj pozostałą część wpisu »

11. Inwestowanie w akcje spółek dywidendowych

Opublikowany 2014/08/03

DywidendyDywidendySpółka giełdowa to nic innego jak kompletny, funkcjonujący "biznes", prowadzony w formie Spółki Akcyjnej. Akcje spółki, czyli udziały w tym biznesie znalazły się na giełdzie, ponieważ ten, kto ów biznes "rozkręcił", zdecydował się przekazać innym część kontroli nad firmą oraz ewentualnie część przyszłych zysków, otrzymując w zamian potrzebny mu - zwykle do dalszego rozwoju - kapitał. Zyski firmy wypłacane akcjonariuszom proporcjonalnie do ilości posiadanych akcji, to właśnie dywidendy.

Przeczytaj pozostałą część wpisu »

10. Dywersyfikacja

Opublikowany 2014/07/13

DywersyfikacjaDywersyfikacjaNiektórzy doradcy inwestycyjni zalecają dywersyfikację jako element absolutnie konieczny każdego systemu inwestycyjnego. Inni przestrzegają przed dywersyfikacją traktując ją jako zwykłe marnowanie czasu i środków. Która grupa ma rację? Prawidłowa odpowiedź, którą próbuję nakreślić w tym odcinku kursu, zależy od stosowanej przez Inwestora metody gry.

Przeczytaj pozostałą część wpisu »

9. Od nędzy do pieniędzy czyli zwyczaje ludzi bogatych

Opublikowany 2014/07/06

Zwyczaje ludzi bogatychZwyczaje ludzi bogatych68% z 400 Amerykanów na liście najbogatszych ludzi 2013 roku według dwutygodnika Forbes dorobiło się fortuny samemu, to znaczy nie przejęli swojego majątku, a sami do niego doszli. Najbogatsi ludzie na świecie pochodzą z różnego otoczenia, jest jednak między nimi wiele cech wspólnych.

Przeczytaj pozostałą część wpisu »

8. Kalkulator inwestycyjny

Opublikowany 2014/06/30

Kalkulator inwestycyjnyKalkulator inwestycyjnyPewnie posiadasz już jakieś oszczędności. Być może odkładasz też co miesiąc pewną kwotę aby zapewnić sobie środki na czas, w którym nie będziesz już aktywny zawodowo. Zwykle jednak, o ile nie masz bardzo dużych dochodów, samo oszczędzanie nie wystarczy! Aby zapewnić Ci godny byt na emeryturze, czy choćby możliwość spełniania zachcianek wymagających stałego strumienia gotówki, Twoje oszczędności muszą pracować!

Przeczytaj pozostałą część wpisu »

Polityka cookies

Ten serwis korzysta z plików cookies do przechowywania informacji na twoim komputerze.

Czy akceptujesz?