Wersja twojej przeglądarki jest przestarzała. Zalecamy zaktualizowanie przeglądarki do najnowszej wersji.

Masz pytania? Przeglądnij tutaj te najczęściej zadawane.

Nie znalazłeś odpowiedzi? Zadaj pytanie korzystając z formularza:

Pola oznaczone * są wymagane.

Podjąłeś decyzję? Formularz zamówienia znajdziesz →tutaj.

Chcesz wypróbować metody? Zapisz się na darmowe sygnały inwestycyjne, lub śledź nas na Twitterze:


Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.


Udostępnij:1. Wszyscy potrzebujemy pieniędzy

1. Wszyscy potrzebujemy pieniędzy

Opublikowany 2014/03/26

Wszyscy potrzebujemy pieniędzyWszyscy potrzebujemy pieniędzyAby żyć wszyscy potrzebujemy pieniędzy. Ale pieniądze to nie tylko środki zapewniające przetrwanie. Ludzie zamożni są zwykle bardziej zrelaksowani i asertywni, mają wyższy poziom serotoniny, a niższy - hormonów stresu. Dzięki temu są przeciętnie zdrowsi i bardziej długowieczni.

Uczeni z University of California przeprowadzili badania porównawcze aktywności mózgów dzieci z rodzin o niskich i o wysokich dochodach i ze zdumieniem stwierdzili, że bogatsi mają fory już na starcie! Dobrobyt rodziców przekłada się u ich dzieci na większą sprawność kory przedczołowej mózgu, a w konsekwencji np. na łatwość nauki i lepsze oceny w szkole.

Jeśli nie mieliśmy dość szczęścia aby przyjść na świat w bardzo bogatej rodzinie, na pieniądze musimy w jakiś sposób zapracować. Pieniądze można pozyskać poprzez pracę na etacie, własny biznes, lub poprzez inwestowanie. Jak zdobyć dobrą pracę? Jak założyć i poprowadzić do sukcesu własną firmę? Jak skutecznie inwestować? - oto często zadawane pytania, na które nasz system edukacji niestety nie udziela zadowalających odpowiedzi. Odpowiedzi musimy więc poszukiwać sami, płacąc za naukę niekiedy bardzo kosztownymi błędami.

Wbrew temu, co często sądzi Twoje otoczenie, lub co - być może - wyniosłeś z domu rodzinnego, to nie dobra praca, czy nawet własny biznes jest źródłem bogactwa możnych tego świata. Dlaczego praca na etacie nie prowadzi do bogactwa? To proste, każda praca, nawet "dobra" powoduje liniowy przyrost majątku. Prowadząc własny biznes Twoje szanse na bogactwo - o ile nie jesteś geniuszem w rodzaju Bila Gatesa - są niewiele większe. Nawet jeśli Twój biznes będzie rozwojowy, w końcu napotka na bariery tego rozwoju. W efekcie, nawet po początkowej progresji, tempo przyrastania Twojego majątku powróci co najwyżej do tempa liniowego.

Czy zatem dojście do prawdziwego bogactwa i trwałe utrzymywanie tego stanu jest w ogóle możliwe? Tak, pod warunkiem, że sprawisz aby Twój majątek przyrastał w postępie geometrycznym. Możliwości takie, i to pod pewnymi warunkami, daje jedynie inwestowanie kapitału i tym zagadnieniem zajmiemy się już w następnej lekcji, a na ten moment zapamiętaj:

 

Inwestowanie wymaga kapitału początkowego. Praca na etacie, a nawet własny biznes nie są dobrym sposobem na jego pomnażanie, ale możesz je potraktować jako doskonałe źródło służące do jego zgromadzenia!

 


Źródła:

  • Informacje do pierwszych dwóch akapitów zaczerpnięte z artykułu Artura Włodarskiego Tajemnice majętnych mózgów

Polityka cookies

Ten serwis korzysta z plików cookies do przechowywania informacji na twoim komputerze.

Czy akceptujesz?